Kontakta oss

Professionell Hygien

KiiltoClean AB (Huvudkontor)
Postadress:
Box 7080
187 12 Täby

Besöksadress:
Mallslingan 32, 187 66 Täby
Sverige

+46 (0)40 680 15 40

KiiltoClean AB
Besöksadress:
Hyllie Stationstorg 2, 215 32 Malmö
Sverige

+46 (0)40 680 15 40

KiiltoClean AB
Besöksadress:
Industrigatan 23, 233 51 Svedala
Sverige

+46 (0)40 40 59 80

Customer Service & Sales Support:

Customer Service & Sales Support nås helgfri vardag på telefon 040-680 15 40 mellan 11:00-12:00 och 13:00-16:00.

Det går även bra att maila till order.klc.se@kiilto.com för snabb hantering.

Email: firstname.lastname@kiilto.com

Patrik Hene
Managing Director
patrik.hene@kiilto.com
+46 (0)72 225 38 85
Stefan Mosell
Head of Food Service Sweden
stefan.mosell@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 01
Martin Adolfsson
Sales Manager
martin.adolfsson@kiilto.com
+46 (0)73 524 73 27
Malin Wendt
Logistics Manager
malin.wendt@kiilto.com
+46 (0)70 339 63 00
Susanne Pechlivanidou
Marketing- & Brand Manager
susanne.pechlivanidou@kiilto.com
+46 (0)70 282 14 91
Eva Brand
Sales- & Marketing Coordinator
eva.brand@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 06
Andrea Lomander Cedergren
QA and Regulatory Manager
andrea.cedergren@kiilto.com
+46 (0)70 272 77 07

Key Account Management

Annelie Höggren
Key Account Manager Hygiene
annelie.hoggren@kiilto.com
+46 (0)72 709 89 00
Melodi Khoei
Key Account Manager Hygiene
melodi.khoei@kiilto.com
+46 (0)70 812 42 55
Alexander Carr
Key Account Manager Hygiene & Safety
alexander.carr@kiilto.com
+46 (0)70 268 12 25
Peter Sahlström
Key Account Manager Public Tender
peter.sahlstrom@kiilto.com
+46 (0)70 696 56 66

Food Service

Kent Jonsson
Service tech and Installation Manager
kent.jonsson@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 04
Oliver Mosell
Service tech and Installation Representative
oliver.mosell@kiilto.com
+46 (0)76 140 42 08
Joachim Mellden
Local Distribution and Sales Representative
joachim.mellden@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 07
Anders Karlsson
Production and Warehouse Manager
andreas.karlsson@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 03
Jonas Nilsson
Key Account Manager
jonas.nilsson@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 02
Simon Nilsson
Operator
simon.nilsson@kiilto.com
+46 (0)70 944 00 96
Ludvig Johansson
Operator
ludvig.johansson@kiilto.com
+46 (0)70 819 92 13
André Pettersson
Operator
andre.pettersson@kiilto.com

Customer Service & Sales Support

Gerd Persson
Customer Service & Sales Support
order.klc.se@kiilto.com
+46 (0)40 680 15 40
Jessica Carlsson
Customer Service & Sales Support
order.klc.se@kiilto.com
+46 (0)40 680 15 40