Kontakta oss

Professionell Hygien

KiiltoClean AB (Huvudkontor)
Postadress:
Box 7080
187 12 Täby

Besöksadress:
Mallslingan 32, 187 66 Täby
Sverige

+46 (0)40 680 15 40

KiiltoClean AB
Besöksadress:
Industrigatan 23, 233 51 Svedala
Sverige

+46 (0)40 680 15 40 (hygien)
+46 (0)40 40 59 80 (food service)

Customer Service & Sales Support:

Customer Service & Sales Support nås helgfri vardag på telefon 040-680 15 40 mellan 08:00-16:00 (stängt för lunch 12-13).

Det går även bra att maila till order.klc.se@kiilto.com för snabb hantering.

Email: firstname.lastname@kiilto.com

Sales

Martin Adolfsson
Sales Manager
martin.adolfsson@kiilto.com
+46 (0)73 524 73 27
Peter Sahlström
Key Account Manager Public Tender
peter.sahlstrom@kiilto.com
+46 (0)70 696 56 66
Alexander Carr
Key Account Manager Hygiene & Safety
alexander.carr@kiilto.com
+46 (0)70 268 12 25
Tony Wrangell
Account Manager Hygiene
tony.wrangell@kiilto.com
+46 (0) 70 210 21 91
Jeremia Hartvigson
Account Manager Hygiene
jeremia.hartvigson@kiilto.com
+46 (0) 76-115 94 06
Jonas Nilsson
Key Account Manager
jonas.nilsson@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 02

Marketing

Annika Ekström
Marketing- & Brand Manager
annika.ekstrom@kiilto.com
+46 (0)73 157 95 98
Susanne Pechlivanidou
Marketing- & Brand Manager
Föräldraledig
Monika Wahlberg
Sales- & Marketing Coordinator
monika.wahlberg@kiilto.com
+46 (0)761 30 28 42

Supply Chain

Malin Wendt
Supply Chain Manager
malin.wendt@kiilto.com
+46 (0)70 339 63 00
Pernilla Ekdahl
Purchase Coordinator
pernilla.ekdahl@kiilto.com
+46 (0) 73 432 55 74

Food Service

Stefan Mosell
Head of Food Service Sweden
stefan.mosell@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 01
Kent Jonsson
Service tech and Installation Manager
kent.jonsson@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 04
Oliver Mosell
Service tech and Installation Representative
oliver.mosell@kiilto.com
+46 (0)76 140 42 08
Joachim Mellden
Local Distribution and Sales Representative
joachim.mellden@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 07

Customer Service

Petra Björkqvist
Team Lead Customer Service
petra.bjorkqvist@kiilto.com
+46 (0)76 130 53 95
My Svensson
Customer Service
order.klc.se@kiilto.com
+46 (0)40 680 15 40

Lager & Produktion Svedala

Maria Karlsson
Team Lead Production & Warehouse
maria.karlsson@kiilto.com
+46 (0)70 256 07 23
Anders Karlsson
Production and Warehouse Operator
anders.karlsson@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 03

QA & Regulatory

Andrea Lomander Cedergren
QA and Regulatory Manager
andrea.cedergren@kiilto.com
+46 (0)70 272 77 07