Kontakta oss

Professionell Hygien

KiiltoClean AB (Huvudkontor)
Postadress:
Box 7080
187 12 Täby

Besöksadress:
Mallslingan 32, 187 66 Täby
Sverige

+46 (0)40 680 15 40

KiiltoClean AB
Besöksadress:
Hyllie Stationstorg 2, 215 32 Malmö
Sverige

+46 (0)40 680 15 40

KiiltoClean AB
Besöksadress:
Industrigatan 23, 233 51 Svedala
Sverige

+46 (0)40 40 59 80

Customer Service & Sales Support:

Customer Service & Sales Support nås helgfri vardag på telefon 040-680 15 40 mellan 11:00-12:00 och 13:00-16:00.

Det går även bra att maila till order.klc.se@kiilto.com för snabb hantering.

Email: firstname.lastname@kiilto.com

Marcus Jönsson
Managing Director
marcus.jonsson@kiilto.com
Stefan Mosell
Head of Food Service Sweden
stefan.mosell@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 01
Martin Adolfsson
Sales Manager
martin.adolfsson@kiilto.com
+46 (0)73 524 73 27
Malin Wendt
Supply Chain Manager
malin.wendt@kiilto.com
+46 (0)70 339 63 00
Anna Sommerfeld
Marketing- & Brand Manager
anna.sommerfeld@kiilto.com
+46 (0) 730 46 26 17
Susanne Pechlivanidou
Marketing- & Brand Manager
Föräldraledig
Andrea Lomander Cedergren
QA and Regulatory Manager
andrea.cedergren@kiilto.com
+46 (0)70 272 77 07

Key Account Management

Key Account Manager Hygiene
Alexander Carr
Key Account Manager Hygiene & Safety
alexander.carr@kiilto.com
+46 (0)70 268 12 25
Peter Sahlström
Key Account Manager Public Tender
peter.sahlstrom@kiilto.com
+46 (0)70 696 56 66
Tony Wrangell
Account Manager Hygiene
tony.wrangell@kiilto.com
+46 (0) 70 210 21 91
Jeremia Hartvigson
Key Account Manager Hygiene
jeremia.hartvigson@kiilto.com
+46 (0) 76-115 94 06

Food Service

Kent Jonsson
Service tech and Installation Manager
kent.jonsson@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 04
Oliver Mosell
Service tech and Installation Representative
oliver.mosell@kiilto.com
+46 (0)76 140 42 08
Joachim Mellden
Local Distribution and Sales Representative
joachim.mellden@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 07
Anders Karlsson
Production and Warehouse Manager
anders.karlsson@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 03
Jonas Nilsson
Key Account Manager
jonas.nilsson@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 02
Simon Nilsson
Operator
simon.nilsson@kiilto.com
+46 (0)70 944 00 96
Ludvig Johansson
Operator
ludvig.johansson@kiilto.com
+46 (0)70 819 92 13

Customer Service & Sales Support

Gerd Persson
Customer Service & Sales Support
order.klc.se@kiilto.com
+46 (0)40 680 15 40
Jessica Carlsson
Customer Service & Sales Support
order.klc.se@kiilto.com
+46 (0)40 680 15 40