Om oss / Kontakt /

Kontakta oss

Professionell Hygien

KiiltoClean AB
Industrigatan 23
233 51 Svedala

Customer Service nås helgfri vardag kl. 08.00-16.00 (stängt för lunch kl. 11.30-12.30).

Frågor om order och leveranser:
Telefon: +46 (0)40 680 15 40
Mail: order.klc.se@kiilto.com

VD

Robin Ambré
Managing Director
robin.ambre@kiilto.com
+46 (0) 70 655 57 54

Sales

Alexander Carr
Head of Sales
alexander.carr@kiilto.com
+46 (0)70 268 12 25
Peter Sahlström
Key Account Manager Public Tender
peter.sahlstrom@kiilto.com
+46 (0)70 696 56 66
Jonas Nilsson
Key Account Manager Food Service
jonas.nilsson@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 02
Tony Wrangell
Account Manager Hygiene
tony.wrangell@kiilto.com
+46 (0) 70 210 21 91
Lucas Nyberg
Account Manager Hygiene
lucas.nyberg@kiilto.com
+46 (0)767 60 95 63

Marketing

Annika Ekström
Marketing- & Brand Manager
annika.ekstrom@kiilto.com
+46 (0)73 157 95 98
Monika Wahlberg
Digital Marketing Specialist
monika.wahlberg@kiilto.com
+46 (0)761 30 28 42
Rebecca Jorgovanov
Sales- & Marketing Coordinator
rebecca.jorgovanov@kiilto.com
+46 (0)766 27 90 33

Supply Chain

Sebastian Lager
Supply Chain Manager
sebastian.lager@kiilto.com
+46 (0)72 731 52 96
Kent Jonsson
Purchaser & Service
kent.jonsson@kiilto.com
+46 (0)70 924 82 04
Simon Nilsson
Purchaser
simon.nilsson@kiilto.com
+46 (0)70 256 07 23

Customer Service

Petra Björkqvist
Team Lead Customer Service
petra.bjorkqvist@kiilto.com
+46 (0)76 130 53 95
Kicki Björkman
Customer Service
order.klc.se@kiilto.com
+46 (0)40 680 15 40

QA & Regulatory

Andrea Lomander Cedergren
QA and Regulatory Manager
andrea.cedergren@kiilto.com
+46 (0)70 272 77 07